03. May 2024 4 minutit lugeda

Reval-Sport piibel ehk meie kodukord

Seekordses blogipostituses keskendume meie klubi kodukorrale ja tuletame meelde olulisemad teemad, milledele me kõik võiksime rohkem tähelepanu pöörata. Kodukorra reeglid on loodud selleks, et tagada kõigile meeldiv ja turvaline treeningkeskkond. Palume kõikidel oma klubiliikmetel ja külastajatel neid jälgida ja olla seeläbi eeskujuks ka teistele.

Treeningrätik tagab puhta keskkonna kõigile

Treeningrätiku kasutamine on meie klubis kohustuslik nii rühmatreeningutes kui ka jõusaalis. Sageli arvatakse, et “aga ma ei higista nii palju”, “ma kannan pikki treeningriideid” või “mul ei ole seda vaja”. Kuid miks siis ikkagi on treeningrätiku kasutamine nii oluline? See tagab puhtama ja hügieenilisema keskkonna nii Sulle endale kui ka kaastreenijatele. Rätik kaitseb masinatel olevaid nahkpindu higi ja niiskuse eest ning vähendab seeläbi ka oluliselt ebameeldiva lõhna teket.

Isegi, kui arvad, et Sa ei higista nii palju, siis mõtle iseenda puhtuse peale. Kas Sa tahaksid treenida kellegi teise higi sees? Samuti aitab treeningrätiku kasutamine ka piirata hooajaliste haiguste ja viiruste levikut, sest see vähendab otsest kokkupuudet ning kontakti bakteritega. Siinkohal on loomulikult ka oluline puhastada enda järel treeningvahendid ja seadmed, kuid rätik on justkui see “kirss tordil”, et meil kõigil oleks puhas, kauakestev ning meeldiv treeningkeskkond!

Jõusaaliseadmete puhastamiseks ettenähtud rätik ei ole sama mis treeningrätik

Reval-Sport spordiklubi on paberivaba keskkond, mis tähendab, et masinate ja vahendite puhastamiseks kasutame rätikut. Puhastamiseks mõeldud rätikud asuvad jõusaali keskel ekraani kõrval ning rühmatreeningute saalides. Kasuta seda täpselt samamoodi nagu paberit ehk siis pihustades sellele desovahendit ning kasutades seda seadmete puhastamisel. Peale treeningut palume rätikud tagastada selleks ettenähtud korvi. Puhastusrätikud ei ole mõeldud higi pühkimiseks, keha kuivatamiseks, saunades istumise all kasutamiseks või endale koju suveniiriks viimiseks.

Rühmatreening ei ole ainult Sulle

Grupitrennidesse hiljaks jäämine ei ole ebameeldiv mitte ainult Sulle endale aga ka kaastreenijatele. Treeningu alguses teeb treener tavaliselt sissejuhatuse ning annab edasi info milliseid vahendeid antud tunnis kasutatakse, milline on konkreetse trenni ülesehitus ning mida tänasest trennist oodata. Seda selleks, et treening mööduks sujuvalt ning meeldivalt. Hilinemine mõjutab trenni dünaamikat, häirib nii teisi osalejaid kui ka treenerit ning võib mõjutada treeningu kvaliteeti.

Teine oluline aspekt, millest rühmatreeningute puhul rääkida tasub on treeningusse mitteilmumine. Rühmatreeningutes on piiratud arv kohti ning see võtab ära võimaluse osaleda kellelgi teisel. Teisalt aga on osa treeninguid, millede puhul saab treener tundi põnevamaks ja vaheldusrikkamaks muuta, kui tunnis osaleb näiteks paarisarv inimesi. Professionaalne treener on alati kursis mitu inimest tal trenni tulemas on ning juhindub sellest ka harjutuste valikul. Seega, kui oled broneerinud endale koha, kuid mingil põhjusel sa kohale tulla ei saa, siis teavita sellest alati aegsasti. Meie klubi broneerimisjuhiste kohaselt, saab liige, kes treeningutesse ei ilmu kahel korral automaatse broneerimise keelu kaheks järgnevaks nädalaks. Seda selleks, et tagada koht neile, kes väärtustavad nii oma enda, kaastreenijate- kui ka treeneri aega.

Veekeskuse puhtus on meie kõigi ühine vastutus

Enne veekeskusesse minemist tuleb meeles pidada, et pesemine ilma ujumisriieteta on kohustuslik. See lihtne ja elementaarne tegevus aitab hoida basseinide vee puhtamana ning vähendada bakterite levikut. Isegi need inimesed, kes end igal hommikul pesevad, kasutavad lõhnaõli, erinevaid kehahooldustooteid ja higistavad päeva jooksul. Mõtle nüüd, et viid selle kõik basseinivette ja seda sama teevad ka sajad teised võõrad inimesed.. Nii et ole eeskujuks, aita hoida puhtust ning pese end alati ilma ujumisriieteta enne basseinidesse minemist. Ja boonusena jätame siia veel ühe mõtte – mida korrektsem on külastajate hügieen, seda väiksem on ka kloori sisaldus basseinides, sest kloori kasutatakse ju basseinides justnimelt bakterite leviku tõkestamiseks.

Dresscode: kinnised spordijalatsid ja treeningriided

Samamoodi nagu ei läheks Sa tõenäoliselt formaalsele üritusele spordiriietes, tuleb ka treeningsaali tulles silmas pidada selleks ettenähtud riiete ja jalanõude valikut. Jõusaal ei ole koht, kuhu tulla plätudega, paljajalu või sokkides. Seda juhtub sagedamini kui arvatakse, et raskus libiseb seda seadmele tõstes käest või et hantel põrkub (hooga) maha asetades kohalt. Kinnine spordijalats esiteks kaitseb rohkem, aga teiseks tagab ka stabiilsuse. Plätud või sokid ei taga libisemiskindlust ning nendes treenides suureneb vigastuste tekkimise oht. Õige spordijalats tuleb valida vastavalt eesmärgile. Jooksulindile sobib jooksutoss ning jõutõstmiseks on õige jalanõu kõva tallaga tõstejalats. Need nõuded on selleks, et tagada Sinu enda turvalisus treeningutel.

Täname kogu Reval-Sport meeskonna poolt kõiki oma liikmeid ja külastajaid meie kodukorra jälgimise ja täitmise eest. Ainult üheskoos loome meeldiva ja toetava keskkonna, kus igaüks tunneb end teretulnuna ja hästi. Mõnusaid treeninguid ja kohtumiseni klubis!