14. April 5 minutit lugeda

Reval läbi aegade

Spordiklubi ja veekeskus Reval-Sport on tänaseks turul olnud juba 28 aastat! Sellega oleme välja teeninud Eesti vanima ja ka suurima kogemustepagasiga spordikeskuse tiitli. Kuidas see teekond siis alguse sai ning kuidas oleme jõudnud tänasesse?

Liikumine kui nauding

Meie igapäevaseks missiooniks on suunata inimesi tervislikele eluviisidele. Tahame tõestada, et oma tervise ja heaolu parandamiseks ei pea treenima mitmeid tunde järjest ning 5 päeva nädalas. Sport ja liikumine peavad olema nauditavad! Nagu ütleb ka meie tunnuslause, siis “Kingime Teie aastatele Elu!”.

Loomulikult tegutsevad meie saalides ka tippsportlased ning meie maja seinte vahel on vormitud mitmeid kümneid medalivõitjaid. Seda ka seetõttu, et jõusaalivarustuses ning seadmete valikul ei ole tehtud mingeid järeleandmisi. Nagu on öelnud ka üks tuntud kulturist Revali algusaastate jõusaali kohta: “Suu jäi lahti, kui nägin, et Revalis suruvad naised kaldpilgil rinnalt 27-kiloste hantlitega. Minu kodukohas oli raskeim hantlipaar 23 kilo – kes neid juba liigutada jõudis, oli kõva mees.”.

Võimlast treeningsaaliks

1990. aastatel sai kaante vahele esimene idee Reval-Spordist ning nii see teekond alguse saigi. Esimesed aastad kulusid ruumide ümberkorraldamisele ja kavandamisele. Lõplikult valmis ei ole kõik loomulikult siiani, sest nii nagu elu, on ka klubi pidevas arengus ning viimases ei tahakski me paigale jääda.

Esimeseks Revali suurimaks tegevusvaldkonnaks oli väga populaarne meeskonnaala – käsipall. Sealt edasi alustasime juba aeroobikatreeningutega. Esialgu jäi loomulikult ka meile endale segaseks, mis alaga täpsemalt tegu on. Kuid üks oli kindel – saime aru, et muusika saatel tuli teha võimlemisharjutusi. Kuna ala oli populaarne ning rühmas liikumine inimestele meeldis, siis nii pandigi pallsaali seintele peeglid ja treeningud võisid alata.

Esimeste aeroobikatreeneritena asusid tööle Ilona Kerde ja Riina Voolprit. Tunnid kogusid kiiresti populaarsust ning üsna pea olime uue probleemi ees. Pidime leidma võimaluse, et naiste riietusruumi kappe juurde paigutada. Ka täna on rühmatreeningud üheks populaarseimaks treeningliigiks ning kanname hoolt, et sobiva treeningu leiaks igaüks.

Erinevate treeningstiilide võidukäik

Mida aeg edasi, seda enam jälgisime, et Revali spordiorganisatsioon tegeleks eelkõige inimeste liikumisharjumuste muutmisega. Suuresti tänu sellele sai Revalist alguse väga menukaks kujunenud üritus Reval Cup. Algusaastatel sai üritus korraldatud atleetvõimlemises mõõdu võtmiseks. Sellega oli Reval ühtäkki nii käsipallurite, kulturistide kui ka võimlejate liidu liige.

Kuid nagu ikka, siis uusi treeningstiile ja suundasid tekkis üha enam juurde ning sajandivahetusel vallutas Eestimaa spordiala nimega Shaping. Risk oli suur, sest esimene investeering nõudis piltlikult öeldes raharongi saabumist. Rong Aia tänava õuele küll ei sõitnud, kuid sellegipoolest leidsid Shapingu treeningud oma tee meie ruumidesse. Treenitavaid tuli kohale murdu, mis kinnitas taaskord – liikumine inimestele meeldib!

Maismaalt vette

Seda kinnitas ka tõeline liikumisharrastuse buum sajandi alguses. Paljud ettevõtted nagu Eesti Energia, Hansapank, Tallinna Sadam ja Tallinna Vesi tõid oma töötajad Revali seinte vahele stressi ning töömuresid leevendama.

Edasi hakkas kõik arenema kui linnutiivul ning avasime oma spinningusaali, toimuma hakkasid vesiaeroobika treeningud, tantsuline bailatino  ning tänaseks suurt poolehoidu kogunud Reval Jump treening. Järgmiseks suuremaks sammuks sai veekeskuse rajamine. Number 13 osutus Revali jaoks õnnelikuks ning uhiuus veekeskus avati 2013. aastal.

Sirge seljaga edasi

Revali 28-aastane teekond on olnud täis kive ja künkaid, keerde ja käänakuid, kuid oleme püsima jäänud tänaseni. Nagu on öelnud ka klubi juht Aldur Partasjuk, siis: “Vastupidavusalade harrastajatena suutsime üle elada nii tormi kui ka äikese.”.

Oleme ääretult uhked oma sportlaste saavutuste üle, kellede medalitesadu on olnud sedavõrd tihe, et oleme lausa segamini ajanud lendude aegu, millal meie sportlased koju saabusid. Oleme tänulikud kõigile inimestele ja institutsioonidele, kes meisse uskusid. Hoolimata sellest, et aastad on möödunud, on meie eesmärk endiselt sama – Kingime Teie aastatele Elu!

 

▪Postituse koostamisel on kasutatud veerandsajandi tähistamiseks kirjutatud raamatut “Reval-Sport 25”, mille autor on klubi juht Aldur Partasjuk. Raamatut on võimalik soetada administratsioonist.