16. August 2017 5 minutit lugeda

Millest jääd ilma, kui Sa ei liitu rühmatreeninguga?

Tallinna suurimas spordiklubis Reval-Sport saad valida kõikide tänapäevaste treeningvõimaluste vahel – jõu- ja kardiotreening, vee- ning rühmatreeningud.

Kui Sa juba oled meiega liitunud, aga pole veel kordagi tõstnud oma jalga ühtegi rühmatreeningusse, siis Sa ei tea, millest ilma jääd.

Igapäevane jõusaalis rassimine võib muutuda juba kiiresti igavaks ning üksluiseks.

Rühmatreeningud ei ole mitte ainult motiveerivad, vaid ka väga efektiivsed. Rühmaga liitumine aitab muuta igapäevast monotoonset treeningrutiini ja arendada uusi lihasgruppe. Lisaks oled kogu aeg treeneri valvsa silma all, mis tõstab oluliselt treeningu kvaliteeti.

Rühmatreeningud on kehtiva paketiga klubiliikmetele tasuta või siis juba paketi sees.

Miks on rühmatreeningud head?

Sul on ligipääs personaaltreenerile

Kui Sa oled algaja ja alles alustad treeningutega, siis pole selleks paremat kohta kui rühmatreening. Igat Reval-Spordi trenni juhib professionaalne treener, kes juhendab ja jälgib, et kõik teeksid harjutusi korrektselt ja ohutult.

Isegi kui Sa pead ennast juba edasijõudnud jõusaali-kasutajaks, saad rühmatreeningu juhendajalt soovitusi, kuidas muuta oma igapäevast rutiini ning pakkuda lihastele lisakoormust.

Sa ei ole tähelepanu keskpunktis

Mõnele inimesele ei sobi personaaltreeneriga koos trenni tegemine kuna üks-ühele kogemus võib tunduda hirmuäratavana. Samas, liitudes rühmatrenniga, on võimalik saada treenerilt juhendamist ning õpetusi, ilma et peaksid tähelepanu keskpunktis olema.

Su treening on ohutu ning efektiivne

Ületreenimine, liiga suurte raskuste kasutamine või valesti harjutuste tegemine on risk, mis võib tervise jaoks halvasti lõppeda.

Rühmatrennis seda ei juhtu. Siin ootab Sind ees professionaalne treener, kes jälgib, et kõik rühma liikmed teeksid harjutusi korrektselt ning õigetes asendites. Selliselt väheneb oluliselt oht valedest asenditest või raskustes tingitud vigastusteks.

Harjutusi õigesti tehes koormad oma lihaseid ühtlasemalt ja tõstad seeläbi treeningu efektiivsust. Alati saad teha trenni ka madalama intensiivsuse ja pulsisagedusega, kui enesetunne seda nõuab.

Sinu treeningud on struktureeritud

Tehes üksinda trenni, võib ajanappuse või lihtsalt teadmatuse tõttu ununeda peamised treeningkomponendid, nagu soojendus ja peale trenni venitused. Rühmatreeningus sellist asja aga ei juhtu –  kõik rühmatreeningud sisaldavad soojendust, harjutuskava ning hiljem lõdvestamist ja venitamist. Sinu poolt on vaja ainult kohale ilmuda.

Sa oled koos sarnaselt mõtlevate inimestega

Väga suureks motivaatoriks on olla koos inimestega, kellel on samad eesmärgid nagu Sinul. Seda rühmatreeningud ka pakuvad. Näiteks liitudes tantsuliste treeningutega nagu Zumba, leiad sealt eest energilised inimesed, kellele meeldib väga tantsida.

Lisaks, kui Sinu tööpäevad kipuvad pikaks venima ja alati ei jõua sõpradega kokku saada, siis rühmatrenn on hea koht sõpradega kohtumiseks ning uute leidmiseks.

Sa püsid motiveerituna

Üksinda trennides on lihtne kaotada motivatsiooni, tehes rahulikumalt või jättes harjutuse viimase korduse hoopis tegemata. Olles rühmatreeningus oma motiveeriva muusika, meeleoluka valguse ning treeneri hõigete saatel, on Sinu motivatsioon garanteeritult kogu aeg laes.

Selline motivatsioon ei püsi ainult ka ühe korra vaid iga kord, kui rühmatreeningut külastad. Vaadates trennikaaslaste pingutusi tekib endalgi tahtmine ennast igas trennis ületada.

Sa näed tulemusi

Jõusaalis üksinda treenides on tõenäosus suur, et ilma personaaltreeneri abita teed Sa kas valesid harjutusi, mis ei toeta üldisi treeningeesmärke või õigeid harjutusi aga valesti. Selline lahendus ei anna paraku häid tulemusi ja peale paari kuud käimist võib tekkida motivatsiooni langus ning trenn jääbki pooleli.

Rühmatreeningus sellist asja aga ei juhtu. Kõik meie poolt pakutavad treeningud on kindlaid eesmärke ja tulemusi silmas pidades üles ehitatud. Kas see on siis kaalu langetamine, aeroobse võimekuse tõstmine või lihastreening – tulemusi näed Sa juba varsti.

Sa võid liituda ka siis, kui oled mees

On tekkinud müüt, mille kohaselt on rühmatreeningud mõeldud ainult naistele ja mehed käivad ainult jõusaalis kangi tõstmas. Mehena võid tunda piinlikust, et trenniga liitudes jääd ainukeseks oma soo esindajaks, keda nähes hakkavad kõik kihistama.

Õnneks see nii ei ole. Tänapäeval on meeste teadlikus oluliselt tõusnud ja kadunud on valehäbi. Nii leiad igast trennist ees nii mehi kui naisi, kes pingutavad ühise eesmärgi nimel. Näiteks ka meie postitantsu trennis käivad mitmed vägagi atleetlikud meesterahvad.

Reval-Spordi personaaltreenerid on välja töötanud ka eraldi treeningkava, mis seob endas jõusaali lihastreeningud ning aeroobsed rühmatreeningud. Selline treeningkava tagab lihaste parema arengu, tuues sisse vajalikud kardio- ning venitusharjutused.

Pakutavad rühmatreeningud

Reval-Sport klubis pakume üle 30 erineva rühmatreeningu. Need saab jagada eesmärgi ja stiili järgi peamistesse kategooriatesse milleks on kardio-, tantsu-, lihasjõu- ja vastupidavustreeningud ning treeningud kehale ja vaimule.

Samuti saad valida uute ja populaarsete treeningkavade vahel nagu näiteks kõrge intensiivsusega intervalltreening GRIT Strength ning poolikute pallidega väga lõbus tüvi- ja skeletilihastreening BOSU.

Parim viis endale õige rühmatreeningu valimiseks on konsulteerida eelnevalt personaaltreeneriga, kes oskab pakkuda Sinu soovidele, oskustele, eelistustele ning suutlikusele vastava treeningu.

Meie varasemas postituses 8 põhjust, miks valida personaaltreener kirjutasime pikemalt, miks on parima tulemuse saavutamiseks vajalik kaasata personaaltreener.

Milliseid rühmatreeninguid valida

Keha- ja vaim treeningud

Keha- ja vaim treeningud on rahulikus tempos ning kindla hingamisega kulgevad harjutuskavad. Siia alla kuuluvad treeningud nagu Stretching, Pilates, BodyBalance, bodyART, Yin-Yang jooga, Vinyasa ja sauna jooga. Treeningu eesmärk on lõdvestada keha, vähendada stressi ning parandada lihastoonust. Lisaks füüsilisele arengule aitavad trennid arendada ka vaimset ja hingelist poolt.

Tantsulised treeningud

Tantsulised treeningud nagu postitants, Ladina-Ameerika rütmidega Zumba või BodyJam annavad tugeva positiivse laengu, põletavad hulgaliselt kaloreid ning suurendavad aeroobset vastupidavust ja koordinatsioonivõimet. Trennist lahkud alati naeratus näol.

Lihasjõu- ja vastupidavustreeningud

Lihasjõu- ja vastupidavustreeningud omavad enda all kõige suuremat valikut. Siit leiad mitmeid BodyPump stiilis treeningkavasid, intensiivseid intervalltreeninguid, aga ka BOSU ja palju muud. Kavade tulemusena tugevneb lihaste, südame ning liigeste töö ja väheneb vigastuste oht. Oma igapäevaelus tunned ennast palju energilisemana ja jaksad rohkem.

Treeningud vees

Treeningud vees jagunevad ujumistrennideks ja vesiaeroobikaks. Ujumistrenniga saad anda oma kehale väga head üldist koormust, ilma et peaks muretsemata vigastuste pärast. Treeningud on suunatud nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Vesiaeroobika sobib tänu oma madalale vigastusohule suurepäraselt ka rasedatele ning seenioritele. Vees toimuvad treeningud parandavad hästi aeroobset vastupidavust ning tõstavad lihastoonust.

Kokkuvõtteks

Rühmatreeninguid, mille vahel valida, on mitmeid. Oled juba pool lahingut tervislikuma elu saavutamiseks võitnud, kui tõused püsti ja sead sammud Reval-Spordi suunas. Ühinedes meie rühmatreeningutega, oled rohkem motiveeritud kui kunagi varem.

Rühmatreeningutega liitudes aitavad meie personaaltreenerid parima tulemuse saavutamiseks luua Sulle individuaalse rühmatreeninguid toetava jõusaali treeningkava.