Laste ujumiskursuste meelespea

Laste ujumiskursuste meelespea

Allolev informatsioon on oluline kõikidele lapsevanematele, kellede laps on registreeritud ujumiskursustele. Palume see tähelepanelikult läbi lugeda enne treeningutesse tulemist!

 

 • Treeningusse tuleb jõuda õigel ajal! Riietusruumi tullakse riideid vahetama vähemalt 10 minutit enne treeningu algust. Klubisse saab laps siseneda 15 minutit enne treeningu algust. NB! HILINEJAID TREENINGUSSE EI LUBATA! Kui laps jääb järjepidevalt treeningusse hiljaks, siis selleks on mingi põhjus. Sellisel juhul palume välja selgitada, mis on selle põhjuseks.
 • Treeningu ajaks palume ära võtta kõik kaunistused: kaelakeed, käeketid, kõrvarõngad, käekellad, jm. See on oluline laste ohutuse pärast vees ning samuti võivad lapsed väärtesemeid ise ära kaotada. Kõige parem, kui treeningu päeval jäävad sellised asjad koju.
 • Et mitte segada treeningu läbiviimist, palume külastada tualettruumi enne või peale treeningtundi.
 • Enne treeningut peavad lapsed käima dušši all ja pesema ennast ILMA UJUMISRIIETETA! See on oluline selleks, et hoida basseini vesi võimalikult puhtamana. Mida puhtam on vesi, seda vähem viskab puhastussüsteem kloori vette.
 • 4 – 5 aastase lapse lapsevanem saadab lapse isiklikult veekeskuses oleva kohviku juurde ning tuleb treeningu lõpus samasse kohta lapsele vastu (ca 5 minutit enne treeningu lõppu).
 • Treeningprotsessi juures palume mitte viibida, kuna see häirib läbiviidavat treeningut nii laste kui treeneri seisukohast! Selleks, et vanemad saaksid vaadata, mida laps oskab, tuleb avatud uste päev (4 – 5 aastased) ning hooaja lõpus  võistlused (6 – 14 aastased). Hooaja jooksul tuleb eelnevalt vastav infokiri klubi poolt. Lapsevanem võib viibida lapse treeningu ajal veekeskuses juhul, kui on soetatud laps + lapsevanema pakett ning sellisel juhul tuleb veekeskust külastada ainult ujumisriietes, tingimusel, et ei sekkuta treeningprotsessi.
 • Kui lapsel on mingi terviseprobleem (krooniline haigus, astma, vm), mida treeneril on vajalik teada, siis tuleb sellest treenerit teavitada. Juhul kui lapsevanemad varjavad, et lapsel on mingi krooniline haigus või mõni muu eripärasus, millega treeningus treeneril tuleb arvestada, siis läheb vastutus treeningtunni ajal lapse tervise ja ohutuse eest lapsevanema kanda.
 • Lapsevanem vastutab ise lapse eest väljaspool trenni toimumise aega.
 • Laps on trenniks valmis, kui tal on sobilik ujumisvarustust: müts, prillid, ujumisriided, plätud. Kui lapsel ei ole veel ujumismütsi, siis selle saab osta klubi administraatorite juurest. NB! Mütsile palume kirjutada veekindla markeriga lapse eesnimi!
 • Treeningusse kaasa ainult vajalikud/ isiklikud asjad – võimalikult vähe asju. Keha pesuvahend on klubis olemas.
 • Juuste kuivatamine – palume, et õpetaksite lapsi kuivatama oma juukseid J
 • Palun riietage lapsed ilmastikuoludele vastavalt, vältimaks peale treeningut koju minekul külmetamist.
 • Kõik lapsed saavad sisenemiseks isikliku kiibi (käevõru), mis jääb lapse kätte. Sellega hakkab toimuma sisenemine klubi ruumidesse ning saab sulgeda/avada kapi. Treeningu ajaks paneb laps selle ümber jala või käe. Kui kiip läheb kaduma, tuleb osta uus kiip, mille maksumus on 3€.
 • Distsipliin riietusruumis – palun suunake lapsi käituma vaikselt ning eesmärgipäraselt: tulen trenni, käin pesemas, riietun ujumisriietesse, suundun trenni – trennist kohe dušši alla, korralik kuivatus ning riietuma ja koju J
 • Enne trenni ei sööda kõhtu täis (ca 1 tund varem), midagi kerget võib süüa (puuvili, jogurt, vm). Kotti võib panna näiteks puuvilja, et laps saab peale trenni kohe midagi süüa.
 • Jõuluvaheajal treeninguid ei toimu: (23.12.2020 – 05.01.2021). Sellel perioodil võib tulla lapsevanem koos lapsega ise veekeskusesse – laps saab siseneda nime alusel tasuta, kahele lapsevanemale 30% ühekordsest külastuskaardist. Hea võimalus tulla vaatama, mida laps on omandanud.
 • Riiklikel pühadel treeninguid ei toimu! Teistel koolivaheaegadel treeningud toimuvad.
 • PARKIMINE! Parkimist võimaldame ainult nendele vanematele, kes on teinud laps + lapsevanema paketi või omavad isiklikku klubipaketti!

 

Organisatoorsete küsimustega pöörduda: Helen Partasjuk-Sootla helen@revalsport.ee  või Ülle Ptšelovodova ylle@revalsport.ee  poole.

Kui tekib küsimusi treeningprotsessi osas või soovite rääkida oma lapse arengust, mingitel muudel teemadel lapse osas, siis palume pöörduda otse treeneri poole:

Anna Zubel anna@revalsport.ee

Anastasija Rublovskis anastasija@revalsport.ee

Nikita Tšerednitšenko nikita@revalsport.ee