Spordiklubi AVATUD iga päev 06:00 - 23.00 ja veekeskus 06:00 - 22:00.

Tervisliku toitumise töötoad

Igas töötoas räägib koolitaja natukene tervislikust toitumisest üldiselt ning seejärel valmistatakse üheskoos 4-5 erinevat retsepti vastavalt teemale. Toite valmistatakse 2-3 liikmelistes gruppides, seega kõik osalejad saavad "käed külge" panna. Valminud toite tutvustame ja degusteerime üheskoos.

Tervisliku toitumise töötoad täiskasvanutele

Reval-Sport keskuse juurde kuulub kööginurgaga loenguruum, kus toimuvad erinevad toitumise teemalised töötoad, praktilised loengud ning koolitused. Aitame Sul korraldada erinevaid firmaüritusi, seminare ja motivatsioonipäevi.

Mida sisaldab tervisliku toitumise töötuba?

  • Kogu vajaminev tooraine
  • Koolituse materjalid
  • Retseptid
  • Köögi kasutus ja degusteerimine

Miks töötoas osaleda?

Toitumine on teema mille ümber käib pidev diskussioon. Mis on tervislik? Kas nähtavate kõhulihaste saamiseks peaks sööma ainult kana ja brokkolit? Kas kartulit tohib süüa? Kas õli ja muude rasvaallikate tarbimine teeb paksuks? Oleme pidevas infomüras, kus kriitilist meelt säilitada on väga raske.

Kaalulangetus või hoidmine on aga tegelikkuses nagu lihtne algkooli matemaatika. Kui sööd vähem, kui kulutad, siis kaal langeb ning kui sööd rohkem, kui kulutad, siis kaal tõuseb. Oma päevase kaloraaži välja arvutamiseks ning jälgimiseks aga ei pea kalkulaator taskus ringi käima – selleks on meil nutitelefon ning erinevad rakendused, mis kogu arvutustöö meie eest ära teevad.

Selleks, et kaloraaž oleks kontrolli all, peab mõistma erinevate toiduainete koostist ning jälgima oma portsjone. Edu võti kaalulangetusel ning säilitamisel on planeeritud ja teadlik tegutsemine. Seda, kuidas seda kõike teha, koolitusel õpimegi!

Tervisliku toitumise töötoad koosnevad kolmest osast: 

1. Teoreetiline osa

Esimene osa on toitumisalane loeng, kus tutvustatakse põhilist infot tasakaalustatud ja tervisliku toitumise kohta ning kuidas teha igapäevaselt parimaid valikuid, mis toetaksid Sinu eesmärke ja aitaksid hoida juba saavutatud tulemusi. Vastavalt konkreetse töötoa teemale arvutame näiteks välja ka Sinu eeldatava sobiliku päevase kaloraaži või vaatame üle milliseid muudatusi võiksid oma igapäevases menüüs teha selleks, et saavutada ka reaalseid tulemusi näiteks püsiva kaalulangetamise jaoks.

2. Praktiline osa

Teine osa on praktiline ühine toidu valmistamine. Üheskoos tehakse koos koolitajaga läbi 4-5 erinevat teemale vastavat retsepti keskendudes eelkõige toidu maitsele. Hea ja tervislik toit ei pea maitsema igavalt ega halvasti. Eesmärk on näidata, et ka tasakaalustatud toit võib oma maitsetelt üllatada ja pakkuda elamust! Toite valmistatakse 2-3 liikmelistes gruppides, seega kõik osalejad saavad “käed külge” panna.

3. Degusteerimine

Töötoa lõpus nauditakse omavalmistatud toite, muljetatakse retseptide kohta ning on võimalus veel küsida ja arutleda koolitajaga, kuidas või millega teatud koostisosi asendada, et saaksid töötoast kaasa just Sulle sobiva lähenemise. Kõik osalejad saavad kaasa materjalid ja retseptid.

Tervisliku toitumise töötubade näidisteemad:

“Hommikusöögid ja päevane energiavajadus”

Töötuba keskendub just täisväärtuslikule ja tasakaalustatud hommikueinele. Mida süüa hommikuks ning kuidas panna kokku tervislik ja maitsev hommikusöök, mis hoiaks kõhu kaua täis? Töötoa teoreetiline osa sisaldab osalejate eeldatava sobiliku päevase kaloraaži arvutamist.

Kas oled mõelnud, miks, millal ja kas peaks sööma hommikusööki? Kas päeva esimene toidukord võiks olla ka hoopis lõunasel kellaajal? Kui palju Sa peaksid sööma, et midagi üldse saavutada või teha oma kehaga muutuseid? Kui Sul pole enam mitte ühtegi ideed, mida hommikusöögiks peale võileibade valmistada või mis üldse on kiire, lihtne ja maitsev hommikusöök, siis see hommikusöökide töötuba on just Sulle mõeldud.

“Lõunasöögid ja olulised makrotoitained”

Töötoa põhifookus on just tervisliku ja tasakaalustatud energiavajadusega lõunasöökidel. Olenevalt sellest, kas Sinu igapäevane töö on istuv või liikuv, mis kellaaajal tavaliselt lõunatad, kas Sinu üldiseks eesmärgiks on kaalu alandamine või tõstmine ning kui pikaks ajaks peab lõunasöök Sulle energiat andma, teeme selgeks millest Sinu eine koosnema peaks.

Töötoas räägitakse makrotoitainetest – teeme selgeks mis on makrotoitained ning kuidas neid tasakaalustatud toitumise puhul arvesse võtta. Kui palju ja millises vahekorras peaks makrotoitaineid tarbima, et saavutada oma eesmärke ning kuidas neid ka reaaselt lõunasöögi (ette-)valmistamisel arvesse võtta.

Treenerid

Rauno Oolberg

+372 5810 4688